Ülkemizde sayıları yirmi üçe ulaşan ilahiyat fakültelerinin, dinî ilimlerin gelişmesi ve buna bağlı olarak dinî hayatın canlandırılmasında büyük görevler üstlendikleri şüphesizdir. İlahiyat fakülteleri dekanlarının aldıkları bir karar gereğince anabilim dalları mensuplarının kendi aralarında yaptıkları iletişim ve koordinasyon toplantılarından Kelâm Anabilim Dalı ile ilgili ilk toplantı 28-29 Haziran 1996 tarihinde Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi nde yapılmış, ikincisi ise 27-28 Haziran 1997 de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi nde düzenlenmiştir.
Elinizdeki kitap ikinci toplantının müzakere tutanaklarını ve burada sunulan sekiz tebliğin metnini içermektedir. Birinci toplantıdan sonra yayımlanan ve Kelâm Anabilim Dalı öğretim elemanları ile ilmî çalışmalarım içeren eserdeki bilgiler bir yıl içinde fazla bir gelişme kaydetmediği göz önünde bulundurulmuş ve bu yıl tekrar edilmesine gerek görülmemiş, alınacak müşterek bir karara göre bu tür dokümanter bilgilerin belli aralıklarla yayımlanmasının daha isabetli olacağı düşünülmüştür.
İlahiyat Fakülteleri Kelâm Anabilim Dalı toplantılarının iletişim ve koordinasyonun yanı sıra fikir alışverişi açısından da gittikçe gelişme kaydetmesi samimiyetle arzu edilen bir husustur.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :1000000046496
Yayın Tarihi :2000-01-01
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :İlahiyat Fakülteleri Kelam Anabilimdalı Eğitim Öğretim Meseleleri 2
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :238
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :160 X 235
Basım Yeri :İstanbul
Emeği Geçenler :
Yazar   : Kolektif
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler