Aziz milletimin nâçiz bir ferdi olarak, din ve vatan hizmetine, dönemin zorlu şartları altında, fahri ve hasbî çalışan hocalarımızdan Kur'an öğrenip hafızlık yaparak başladım, Din eğitiminin temel bilgilerini, İmam-Hatip Okullarının ve Yüksek İslâm Enstitülerinin birinci devre talebeleriyle birlikte, memleketimizin en değerli üstatlarından oluşan bir eğitim kadrosundan tahsil ettim. Bu sırada pek çok arkadaşım gibi nice cefakâr ve vefakâr insanın karşılıksız maddî ve manevî desteğine nail oldum.

Yüksek İslâm Enstitülerinin ilk mezunlarından biri sıfatıyla vatan-millet, din-diyânet, ezan ve Kur'an hizmetine aşk u şevkle atılan ilk nesil arasında yer aldım. Bu kurumların İlahiyat Fakültelerine dönüşmesi sürecini de bizzat yaşadım, Yarım asrı aşan hizmet ve eğitim "hayatımda, bütün samimiyetimle çalıştım. Milletimin - maddî mânevi - haklarını yemedim ve yedirmedim. Camiamızın içinde ve dışında, bütün mukaddes değerlerimize aşk derecesinde bir muhabbetle bağlı, hizmet ehli, pek çok muhterem insanla tanıştım.

Bu kitapla, hayatımın birikimini ve görüp geçirdiklerimi, geleceğimizin teminatı olan gençlerle paylaşmak İstedim, Faziletlerini naklettiğim hocalarımın ve kendileriyle görüşme şerefine eriştiğim bazı büyük zevatın tanınmasını arzu ettim. Cumhuriyet sonrası dinî hayat ile din eğitini ve öğretiminde yaşanan hadiselerin anlatımından da ders çıkarılacağını umuyorum. Ayrıca, hatalarımın gençlerimizi benzer yanlışlara düşmekten koruyacağını umuyorum.

Bütün istek ve arzum Allah'ın rızâsına, bu yoldan da bir vesile aramaktan ibarettir...

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789758646234
Yayın Tarihi :2009-05-01
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Hatıralar; Kuran Kursundan İlahiyata Din Hizmetinde Bir Ömür
Baskı Sayısı :2.Baskı
Sayfa Sayısı :376
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :165 X 235
Emeği Geçenler :
Yazar   : İsmail Karaçam
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler