Detaylar

Kategori İslam Tarihi - Siyer
Yayıncı M.Ü.İlahiyat Fakültesi Vakfı
Liste Fiyatı 55.00
Format Kitap
Barkod 9789755483801
Yayın Tarihi 2015-11-16
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 3.Baskı
Sayfa Sayısı 799
Kapak Ciltli
Kağıt 2.Hamur
Boyut 165 X 240

Hz. Muhammed Yaşadığı ve Yön Verdiği Hayat

İnsan ve insanlığın hayatına yön vermek için gönderilen Allah'ın Son Elçisinin hayâtı elbet dikkatle incelenmelidir. Kur'an'da o bizim önümüze bir rehber ve bir örnek olarak konulduğundan onu tanımak bir vecîbe olmuştur.

Hz. Muhammed (s.a.)'in hayâtını ve bu hayâtın bütün safhalarını Mekke'deki baskı ve işkenceler ile Medîne dönemindeki savaşlar boyutunda ele almanın fazla bir şey kazandırıcı olmadığı düşüncesiyle burada onun hayâtı daha farklı boyutlarıyla ele alınmıştır.

Biz bu çalışmamızda Hz. Peygamber devrine giderek ve okuyucuları da o zaman ve şartlar içine taşıyarak onun hayâtını âdeta orada izleyip anlama ve anlatma gayreti içinde olduk. Onun bu hayâtı ve yaşama biçimi burada bir film misâli seyrettirilmeğe çalışılmıştır. Onun hayâtından günümüze ışık tutulması da burada ihmal edilmemiştir. Hz. Peygamber nasıl bir peygamber, nasıl bir devlet başkanı, nasıl bir ordu komutanı, nasıl bir aile reisi ve o nasıl bir insan, nasıl bir adam ve onun nasıl bir ailesi olmuştur! İşte bu eserde bunları bulmak mümkün olacaktır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Celal Yeniçeri
Bu üründen 2 adet satılmıştır.

Satış

% 35
indirim
35.75
Liste Fiyatı : 55.00
Kazancınız : 19.25
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %35 indirim