Detaylar

Kategori İslam
Yayıncı M.Ü.İlahiyat Fakültesi Vakfı
Liste Fiyatı 23.00
Format Kitap
Barkod 9789755484341
Yayın Tarihi 2017-12-26
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 320
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Tefsir Tetkikleri 1

Bu kitabımız, Tefsir Tetkikleri adıyla yayınlanacak serinin ilk basamağını oluşturmaktadır. Bu seri yaklaşık 20 küsur yıllık akademik hayatımızda Tefsir alanında kaleme aldığımız çalışmaları bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Bu serinin ilk kitabı, Tefsir Tetkikleri I olacaktır.

Serinin bu ilkinde (Tefsir Tetkikleri I) 9 ayrı çalışma mevcuttur. Bu çalışmalardan ilki, ilim geleneğimizde mevcut olan nakil-nispet ve anlama sorununa ele almaktadır. İkincisi, Kur'an'ın tercümesi konusuna yoğunlaşmaktadır. Üçüncüsü, Adem'in (as) girdiği cennetin yeri ile ilgili tartışmaları konu edinecektir. Dördüncüsü, Zahid el-Kevseri'nin Makalat'ında tefsirle ilgili yazdığı makaleleri değerlendirecektir. Beşincisi, Thomas J. O'shaughnessy'nin yazmış olduğu ve bizim de tercümesini yayınladığımız bir kitabının tanıtım ve tenkidini ele alacaktır. Altıncı ve yedinci çalışma, biri imamiye şiasının kıraat farklılıkları, diğeri ise Kur'an, 7/40. Ayetinde geçen bir ibarenin tefsiri konularına yoğunlaşan iki tercümedir. Sekizincisi, İbn Teymiye ve Şeytan ayetleri konusuna odaklanan bir çalışmadır. Son dokuzuncusu ise gazali üzerine yazılan çalışmalar ile ilgili bibliyografik bir denemedir.

Tefsir ilminin çeşitli konularıyla ilgili bu çalışmalar, herbiri kendi alanındaki ilgili konunun bir halkasını oluşturmaktadır. Bundan sonra bu konuda yazanlar için bir katkı sağlayacağı gibi, genel okuyucular için de ilgili konularda bilgi ve perspektif oluşturacaktır.

Faydalı olması temennisiyle...

Emeği Geçenler

Yazar   : Ömer Kara
Bu üründen 3 adet satılmıştır.

Satış

% 35
indirim
14.95
Liste Fiyatı : 23.00
Kazancınız : 8.05
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %35 indirim