Elinizdeki bu kitap hayatı anlam izinde süregiden bireyin anlam kaynakları ve dinin bu süreçteki rolüne odaklanmaktadır. Dini yaşantının bireyin psikolojik sağlığına katkısını anlam kaynaklarını beslemesiyle gerçekleştiğini savunmaktadır. Anlam, din ve ruh sağlığına odaklanan ve ilahiyat ile psikoloji alanlarını birleştiren bu nitelikli çalışmanın her iki sahaya da kıymetli katkıları bulunmaktadır. Dr. Vural’ın titiz araştırmacı yönünün ve metodolojideki ustalıklarının örneklerini eserin sayfalarında izlemek, din psikolojisi alanı adına umut ve gurur verici.
Prof. Dr. Ali AYTEN
Kaybolduğunda yaşamın çıkmaza girdiği temel parametrelerden biri olan anlam, bireyi hayata bağlayan en güçlü bağlardan biridir. Din ise en zengin anlam kaynaklarının başında gelmektedir. Elinizdeki eserde hayatın anlamı ve din arasındaki güçlü ilişkinin, ruh sağlığına yansıyan yönleriyle şu ana kadar fark etmediğiniz boyutlarını bulacaksınız.
Prof. Dr. Faruk KARACA
Anlam, insanı hayata bağlayıp, yapıp etmelerini değerli kılar. Hayatın getirdiklerine karşı bir sığınak olan anlam, davranışların da derinlerdeki kaynağıdır. Elinizdeki bu önemli eserde Dr. Vural, anlamla ilgili güncel literatürü etraflıca inceleyerek, hayatta bir anlam ve amaca sahip olmanın, psikolojik sağlık ve dini inançla ilişkisinin izini sürüyor.
Prof. Dr. Ali Ulvi MEHMEDOĞLU
İnsan olmanın en kısa anlatımı ne deseler, anlam derdim. Yüzyıllardır, varlığı veya yokluğu ile yönü, şiddeti, içeriği, yapıcılığı veya yıkıcılığı ile anlam sorunu, felsefenin, edebiyatın, psikolojinin, dinin ve metafiziğin kapısı çalınarak anlaşılmaya çalışılmıştır. Elinizdeki kitapsa, insan olmanın bu en önemli meselesini hem nicel hem nitel verilerle kapsamlı ele alarak en güncel haliyle gözler önüne seren; anlam ve amacın psikolojik sağlık ve dinle olan yol arkadaşlığını anlatan kıymetli bir eser.
Doç. Dr. Gülüşan GÖCEN

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786258427295
Yayın Tarihi :2023-07-06
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Anlamın İzinde Ruh Sağlığı, Din ve Anlam Üzerine
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :360
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Muhammet Enes Vural
İlgili Eserler